1/2 maraton České Budějovice

Další měsíc a další závody před námi. Tentokrát jsme vyrazili na 1/2 maraton do Českých Budějovic od RunCzech. Máme to kousek, trasu dobře známe, zázemí by také bylo - takže vlastně ideál. Radek dostal startovné od nás s Dankem k narozeninám. Když na 20. kilometru u nás přibrzdil se slovy "Miluju tě, ale už takovej dárek nikdy nechci" bylo mi jasný, že za rok startovný na maraton kupovat nebudeme :) 

Ačkoliv jsme byli v Budějovicích na 1/2 maratonu budu psát o našem malém běhu s Dankem. Měli jsme spolu běžeckou premiéru při DM rodinném běhu. Na těchto akcích od RunCzechu je většinou i přidružený program právě pro rodiče s dětmi, babičky, dědečky, psíky...prostě pro všechny. 

Já jsem zvyklá běhat sama za sebe a tak to byla tak trochu výzva naložit kočár a čekat, jak to Danek se mnou zvládne. Do poslední chvíle jsem řešila dilema s aretováním koleček. Nakonec jsem se rozhodla nearetovat (což bylo super na silnici, ale na dlažebních kostkách to nebyla nejlepší volba). 

Samotný závod, ačkoliv byl jen 3km dlouhý, byl opravdu náročný. Tlačit kočár, najíždět do mlhovadel (protože to mělo největší u Danka úspěch), mluvit na malýho aby vydržel, vyhýbat se ostatním dětem a to vše v neuvěřitelném horku. Pro medaili si šel Danek se mnou v náručí a já skoro brečela dojetím, když si Danek chtěl plácnout na úspěch. 

Po tomhle závodě jsem si uvědomila, že jsem strašně ráda, že ho bereme na většinu našich běhů a je tak zvyklý na celou atmosféru. Bude brát jako přirozenou věc, že rodiče běhají. Celý závod mě tak strašně zase navnadil, že jsem rozhodnutá jednou (nepíšu raději kdy:) ) zaběhnout aspoň 1/2 maraton, aby mohl být Danek pyšný na svou mámu. 


           
        


Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář