Adršpašsko - Teplické skály

Letos toho volna tolik nemáme. Každopádně už od ledna jsem se těšila, až s partou kamarádů a jejich dětma vyrazíme na chatu a trochu unavíme děti a my si taky trochu odpočineme. Možná to byla trochu naivní představa, protože děti jsou neunavitelné a my jsme byli zničený. 

Zpět ale k výletu. Na týden jsme se sbalili a vyrazili do Broumovska. Jako teda Náchod a Broumov města fakt nic moc, ale ta příroda kolem je nádherná. Jak už to u našich dovolených bývá, samozřejmě poměrně dost pršelo (naštěstí ve většině případů ve chvílích, kdy jsme byli už na chatě a nebo se ještě nestihli vypravit). 

Skály jsou opravdu krásné a bez nosítka to nemá smysl tam ani jezdit. Já osobně jsem si víc zamilovala asi Adršpašské i když tam bylo mnohem víc turistů než v těch Teplických. Navíc hned na začátku je krásné jezero u kterého jsme strávili pěknou dobu, aby jsme se pokochali (no dobře všichni vyfotili z nejlepšího úhlu). Jen teda nemohu doporučit návštěvu se psy. Jsou povolení, ale teda v některých částech kde je to úzké a a jsou "děravé schody" to byl zážitek a tak kamarádka své asi tak 30kg štěňátko musela poponášet. Je tady i možnost se po jednom jezeře projet loďkou, ale fronty jsou poměrně dlouhé. Celý okruh zabere cca 3-4 hodiny (podle toho jak rychlé a zdatné máte děti). 

Teplické skály jsou ovšem také nádherné, poměrně málo lidí a navíc krásná soutěska ve které je pouhých 10°C což by v parném létš mohlo být hodně příjemné. Zde je možnost vyšlápnout si i krásných 300 strmých schodů (plus něco málo navíc) na skalní hrad Střmen. Danek byl nahoře a jako vždy takový zážitek prospal. Ale byl tam! Se psy to tady není žádný problém. Tady je delší okruh a opravdu zabere půl dne (teda aspoň nám jo). 

 

 

 


           
           
           
           
           


Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář