Babiččino údolí

Další část našich výletů bylo Babiččino údolí. Krásná příroda, dá se všude dostat krásně i s kočárkem a celkově je to moc pěkná a nenáročná procházka. 

Vždy mě na takových místech pobaví jak všechno má názvy : Babiččino, Viktorčino, Barunčino....takže na každém rohu najdete typický staročeský babiččín trdelník apod. Chápu to, ale všeho s mírou. 

Procházkou od muzea Boženy Němcové jsme došli přes zámek a krásnou zahradu až na Staré Bělidlo, kde se co půl hodiny konala krátká přednáška o tom jak vznikla celá kniha Babička a o všech místech z knihy a některých postavách. Poměrně zajímavé a pro maturanty dost poučné :) 

Na naší dlouhé procházce jsme narazili i na překvapivě dobrou restauraci s názvem, jak jinak, Viktorka. Celá restaurace patří k filmovému muzeu a prostředí i obsluha jsou velmi příjemné. Jen to chce vyšlápnout si trošku kopeček a nenechat se zlákat restauracema nebo spíš bufetama pár kroků od pomníku Babičky.

Já to celé zvládla s Dankem na zádech, protože se mu nechtělo ani trochu chodit. Takže 10 km okruh a 12 kg zátěž a kupodivu jsem nebyla tak odrovnaná jak jsem čekala. 


           
           


Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář