Cestovní deník/Sněžka

Naše dovolené a celkově když máme volno snažíme se být pořád aktivní. Nějaké lenošení u nás nepřipadá v úvahu a tak i na dovolené byl jeden z plánů výšlap na Sněžku. Navíc tentokrát jsme zvolili výlet trochu retro formou. Cesta jen po turistických značkách, bez internetu a mobilů apod. (mobil byl opravdu jen na focení).

 Zvolili jsme cestu od Špindlerovy boudy po hřebenech hor s výhledem na Polsko. Byl to neskutečný zážitek a myslím, že tenhle výšlap zopakujeme někdy později až bude Danek větší. Samozřejmě to Daník neušel, přece jen terén to byl náročnější a tak jsme ho "vypustili" z nosítka ve chvílích kdy to bylo opravdu bezpečné. 

Bylo to náročné a teda neobešel se náš výlet bez komplikací. Pod vrcholem začalo dost foukat (no dost, prostě strašně) a tak jsme chvilinku zvažovali cestu zpět. Na druhou stranu 900m od cíle to byla taková škoda a tak jsem si vzala vztekajícího Danka já a protože se chtěl mazlit musel být u mě na břiše. S tímhle 12kg nákladem jsme vyšlápli poslední metry a já byla sama na sebe hrdá, že jsem to vůbec dala. 

Samozřejmě je to takové nespravedlivé, protože 9km se s Dankem tahal Radek a já si slízla tu pomyslnou smetanu na Sněžce. Při našem štěstí nejezdila ani lanovka a tak jsme po malém obědě vyrazili pomalu na Růžovou Horu a směr Pec pod Sněžkou. Opět po turistických značkách a jak nám to šlo! 

Nakonec jsme došli do Pece a odtud nás čekala ještě 1,5 hodiny dlouhá cesta autobusy zpět. Upřímně - tohle byl pro Danka největší zážitek. Běžně autobusem nejezdí a tak bavil cestou ostatní cestující svýma šaškárnama. Takže myslím, že i přes veškeré naše komplikace se to vlastně povedlo ačkoliv jsme byli všichni naprosto unavení. 


           
           
           
           
  


2 komentáře

Weisskav

26. července 2017 18:20

Ahoj, co máš za nositko? Od kolika měsíců ho zhruba používáš? Ja zatím jen satkuju, a mala to teda miluje!
Jinak výlet se zdal dost náročný, jste borci! :)) dál užívejte léta! Verca

Máma v klidu

26. července 2017 20:28

@weisskav Ahoj, měla jsem tentokrát půjčené nosítko KiBi a teda musím jen doporučit! Je určené pro děti od 4 měsíců a mám pocit, že snad až do 3 let. Danek na nosítka nikdy moc nebyl, ale zvládl to (a my vlastně taky) :)

Děkuji za komentář a poklonu. Přeji pěkný zbytek léta :)

Nechat komentář