Damídci/ recenze knihy

Po velice dlouhé době mám pro Vás recenzi. Nebo možná maličko i tip pro děti. Rovnou musím napsat, že celá kniha se asi hodí pro děti staršího předškolního věku nebo ještě ideálněji pro děti v první třídě. 

Jak jsem na to přišla? Jednoduše už jen formou jakou je psaná. Velice poutavě, ale pro dvouleté děti i tyto kratičké pohádky musím kouskovat. Navíc kniha má opravdu velká písmenka a pro začátky čtení je naprosto ideální. Kniha zaujme podle mého názoru asi více kluky, ale nechci tady nijak genderově škatulkovat. 

Mě osobně se moc líbila a Danek byl nadšený z ilustrací, které jsou opravdu velice poutavé. Zase odlišné od těch na které jsme si poslední dobou zvykli. 

Kniha je čerstvá novinka. Autorem příběhu o skřítcích, kteří ochraňují pohádkový svět je David Řezanina. Ilustrátorkou Hana Kroupová a já myslím, že toto spojení autorů se opravdu vyplatilo. Musím napsat, že se těším na další povedené pohádkové příběhy. 

Nechci tady vůbec prozrazovat děj knihy a proto bude nejjednodušší, když si ji sami přečtete se svými dětmi. K dostání je tady na oficiálním webu. 


     


1 komentáře

termaty

2. března 2018 6:28

Vřele doporučuji. Damídky máme doma a jsou super. Přiznám se, že jsem musela dočíst i když syn už spal. Dávám zapravdu, že bude ideální jako knížka pro první čtení.

Nechat komentář