Dinosaurium / Knižní tip

Tak na tohle jsem si dělala zálusk strašně dlouho. Vlastně o té knize jsem věděla ještě dřív než Danek uměl mluvit a já tajně doufala, že ho dinosauři budou zajímat a já mu budu moct pořídit takovou krásnou encyklopedii. 

Dinosaurium (Chris Wormell, Lily Murray) má verzi i pro mladší děti, ale já zvolila rovnou tu pro starší. Sice jsem si na sebe upletla bič a mám co dělat, abych všechny ty názvy přečetla, ale aspoň je to mnohem zábavnější. 

Kniha je rozdělena podle období a druhu dinosaura. Už jsou informace podané trošku odborněji, ale já jsem za to ráda. Jednoduše napsáno - není to jen o nejpopulárnějším T-Rexovi. 

Kniha má opravdu velký formát, takže za ní skoro Danek není vidět. A pokud si vzpomenete na Cestu do pravěku a na ilustrace Zdeňka Buriana, tak kresby jsou dost podobné a naprosto odlišné od všech těch moderních knih, kterých je na trhu spousta. 

Knihu má Danek teda vystavenou na poličce a sám ji má jako takový malý poklad, vždycky mě zarazí že s Dinosauriem jedná mnohem opatrněji než s ostatními knihami. 

Jo a mimochodem, ke knize je ještě Poster book a Activity Book. To sice ještě vyzkoušené nemáme, ale aspoň vím co k narozeninám....

 


  


Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář