Dívka ve vlaku/ recenze audioknihy

Pamatuji si, že loňské Vánoce všichni žili Dívkou ve vlaku od Pauly Hawkins. Já jsem pořád nechápala proč. Když jsem si vybírala knihu z Audiotéky, nebyla jsem si zcela jistá jestli jsem si vybrala dobře. Nakonec jsem se rozhodla pro poslech a nebyla jsem vůbec zklamaná. 

Samotná kniha má neuvěřitelně dobře zpracovanou reklamu a jak jsem byla natěšená první kapitoly mě lehce zklamaly. Ovšem stejně jsem se rozhodla v poslouchání knihy pokračovat. Možná to bylo příjemným hlasem Petry Špalkové, Terezy Bebarové a Lucie Pernetové nebo spíš zvědavostí jestli se kniha zlepší. nakonec se ukázalo, že pokračovat v poslechu knihy byla dobrá volba a nakonec jsem se nemohla od příběhu absolutně odtrhnout. 

Celý příběh vypráví hlavní postava Rachel, alkoholička středního věku, která každé ráno dojíždí vlakem do Londýna. Z této ranní rutiny ji vytrhne pozorování manželského páru, kterého vidí přes okno. Manžele si pojmenuje a tak trochu se těší na jejich ranní setkání. Jednoho dne se ovšem stane něco zcela divného a následně zjistí, že žena, kterou každé ráno pozoruje je pohřešovaná. Tímto vlastně začíná nejzajímavější část knihy. Více nebudu prozrazovat, protože by to zničilo jakékoliv napětí v knize. 

Na závěr bych ráda uvědla, že kniha se dobře poslouchá. Jediná věc, která mě napadla, že autorka se možná nechala trochu víc inspirovat Hitchcockovým Oknem do dvora. I přes jistou podobnost se mi kniha líbila. Audioknihu můžete stáhnout TADY .

 
Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář