DIY levandulové mýdlo

Konec školního roku se nezadržitelně blíží. Pro nás je to s Dankem první společný konec a tak jsem se rozhodla, že kromě klasické květiny, která dělá učitelkám velkou radost, uděláme společnými silami i malý dárek na rozloučenou. Takže i pro Vás je to možná tip na dárek nejen do školy. 

Mám vždycky ohromnou radost, když něco s Dankem vyrabíme. Sice to trvá třikrát tak dýl a byt je jak po výbuchu, ale je to vždy napsroto dojemný. Tentokrát už mi pomáhal míchat, barvit a zdobit. Vše doplněno o jeho zvídané otázky co přesně právě děláme a PROČ. 

No a výsledek je moc pěkný. Samozřejmě ne dokonalý, ale já jsem naprosto spokojená. Navíc výroba mýdla není vůbec těžká.

Co potřebuješ: 

0,5 kg transparentní glycerinové mýdlové hmoty 

silici (já vybrala levandulovou)

barvivo do glycerinových mýdel 

čerstvě sušená levandule

formu (ideální je silikonová)

Jak na to:

V horké lázni pomalu rozehřejeme mýdlovou hmotu, nesmí se vařit. Stáhneme z tepla a vmícháme silici. Hmotu jsem rozdělila na dvě části. Jednu jsem nechala čirou a druhou jsem obarvila barvivem. První jsem nalila do formy čirou hmotu, pokladla jsem čerstvě sušenou levandulí a nakonec zalila druhou, obarvenou hmotou. Vše necháme zatuhnout a opatrně, nahřátým nožem nakrájíme. 


           
  


Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář