Učitelka na home office?

Poslední skoro tři týdny jsem doma na home office. Není to žádná novinka, rodiče to tak mají. Každopádně napadlo někoho z vás jak vypadá home office učitelky předškolního věku? Navíc s panem Danielem za zády? Pro mně je to třeba rutinní práce, věnuji se Dankovi, téměř stejně jako bych se věnovala dětem ve třídě. Jsem na to zvyklá a vlastně pro mně nehraje ani žádnou roli jestli jich tu mám 20 nebo jednoho (ano, s jedním je to pohodička, ale obvykle pracuji s vyšším počtem...)

Snažím se zachovat pořád náš obvyklý režim, který máme když jezdíme do školky (dobře, to brzké vstávání bych vynechala, ale Dankovi to nevysvětlím). Takže klasika, vstaneme - snídaně. Pak je část dne, které se říká volná hra (jak v Mš tak doma) - Danek dostane nabídku a sám se zabaví, případně si vybírá naprosto sám s čím si hraje. Je to jeho chvilka na rozjezd a já mám čas na rozeslání mailů (tímto se všem omlouvám, že jim chodí v 7 ráno maily a zprávy) Tady vynecháváme teda tělovýchovnou chvilku, ale on si to nahradí odpoledne a logopedickou prevenci taky nedělám protože není potřeba (a na to jsem hodně pyšná). 

Následuje svačina - ano, držíme i doma čas svačiny (takže cca půl deváta až devátá společná svačina). Následuje Řízená činnost (opravdu se to takto jmenuje i v MŠ) a tady teda rozhodně nedržíme tematické bloky :) ale domluvíme se co bude dělat. Hodně moc populární je kreslení vodovkama/temperama, vystřihuje si, lepí a vlastně nejvíc se zaměřuje na výtvarné činnosti. Pokud zrovna není nálada na "výtvarku" tak se hodně osvědčilo Logico (kdo nezná tak vřele doporučuji) - Danek ho zvláda většinou sám, nebo mu jen přečtu zadání  a sám si pracuje. V tuhle chvíli mám zase prostor na svou práci. 

Následuje pobyt venku (který teď je značně omezený, ale chodíme alespoň na zahradu). Vracíme se na oběd, který většinou připravuji den předem. Najíme se a Danek jde jak jinak než spát. Je zvyklý po obědě na dvě hodinky si odpočinout. Já mám opět prostor k práci - v tuhle chvíli toho musím udělat nejvíc prostě. 

Odpoledne obvykle už nepracuji a věnuji se  jen Dankovi. Povídáme si a pokud to počasí dovolí zahradničíme a z toho nám vznikají zajímavé projekty o kterých se rozepíšu zase asi dál. 

Takže Dankův den je jasný a já vždy píšu pro někoho neučitě "že pracuji". Opravdu nenavlíkám online punčocháče a netancuju tanečky před webovkou s dětma (u nás je tohle trošku nereálné). Každopádně učitelství přináší i neskutečné množství byrokracie, která se také musí udělat a obvykle ve volném čase, takže teď je příležitost dodělat si v klidu vše co potřebujeme. Dokonce pročítáme odborné články a publikace, sebevzděláváme se, hledáme zajímavé projekty pro následující rok a v neposlední řadě dávámě dohromady s kolegyněma návrhy na činnosti s dětma, které budeme sdílet online na webu naší MŠ. 

Takže takový den je "učitelky co si válí doma šunky".....
Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář