Hurá na prázdniny!

Je to za námi! Teda zatím jen za Dankem. Konec jeho prvního školního roku ve školce. Musím napsat, že poslední 4 měsíce byly celkem náročné. Velký skok z toho, kdy na rodičovské neřešíte tolik v kolik vstanete. Nejste pořád v časovém skluzu a jedete si takový velmi uvolněný režim. Měla jsem samozřejmě strach jak to zvládneme (hlavně z brzkého ranního vstávání). Ve finále toho tolik Danek ani moc nenachodil. Samozřejmě díky několika nemocem, ale i díky tomu, že jsem využila každého dne, kdy bylo možné hlídání. To byla potom velká úleva pro oba. 

Za tyhle poslední měsíce, ale udělal ohromný pokrok. Nastupoval do školky ve věku 2,3 roku. Vím, je to opravdu brzo. Každopádně jsem nadšená. Dostatečně se otrkal. Rozmluvil se ještě víc. Vlastně teď skládá jednoduché věty. Naučil se i reprodukovat krátký text/písničku. Umí si poradit sám a hlavně se pustil do konstrukčních her a to mě strašně těší. Konečně se mi podařilo odbourat noční mléko ( a to upřímně to je kvalita života nebo spíš našeho spánku o 100% lepší). Kupodivu ani nežárlil na ostatní děti. Samozřejmě všechno není jen pozitivní. Pořád si mě hodně hlídá a hůř snáší když jsem mu zcela zmizela z dohledu, ale vím moc dobře, že je to divadlo pro maminku a tak trochu vyděračství z jeho strany.  Naučil se jíst úplně sám i když je pořád u toho jako čuně. Zjistila jsem třeba, že není schopen jíst sladká jídla. Opravdu vždy když měl k obědu něco sladkého nastal ohromný problém. 

Já jsem za těch pár měsíců prožila pár únavových krizí a to většinou ve spojení s  nějakou Dankovo nemocí. Protože když mu nebylo dobře já díky tomu nespala skoro celou noc. No a vyražte pak pěkně do práce. Nic zrovna příjemného. 

Dnes hrdě odevzdal všem paním učitelkám dárky a kytky a já viděla jakou měl radost z toho. Celé odpoledne pak doma "vyráběl dárky" z kostek krabiček a všeho co našel a pořád o školce a o kamarádech vypraví. 

Za tu dobu ve školce strašně rychle "dospěl" nejen psychicky, ale i fyzicky mi přijde úplně jiný než na začátku. A pokud bych to měla shrnout tak já osobně si teď mnohem víc cenním společných chvilek. A strašně se těším na prázdniny, které si doufám pořádně užijeme! 

 

 


        


Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář