IPRK - první pomoc prakticky

To, že jsem máma na mateřské dovolené neznamená, že musím nějak zakrnět. Nemyslím to samozřejmě nijak zle, ale nerada bych "zakrněla". Proto jsem se rozhodla s kamarádkou Mončou absolvovat kurz první pomoci prožitkem od IPRK. Přece jen se nám to bude hodit jak pro vlastní děti, tak pro děti v práci (a nejen pro děti). Neříkám, že po kurzu budu 100% reagovat správně, že nezpanikařím, ale přece jen malý trénink proběhl takže malý základ mám. 

Kurz se odehrával v lesní školce Žijem lesem, kam jsem se delší dobu chtěla podívat a takhle jsem měla aspoň příležitost. Prostředí bylo opravdu pěkné, ale upřímně, nedovedu si představit učit v takové školce.

Školení bylo velmi dobře poskládané a střídalo se praktické s teorií a případnými dotazy (a že jich bylo). Měli jsme možnost vyzkoušet resuscitaci dospělého i mimina, ošetřit masivní krvácení, zopakovat si stabilizovanou (zotavovací) polohu, zkusit si na vlastní kůži jak strašně pomalu se vleče každá minuta, když čekáte na příjezd záchranné služby a dokonce jsme měli i možnost vyslechnout reálný hovor na 155 (což jsem téměř obrečela, protože to bylo naprosto šílené). 

Nebudu tady psát nějaké referáty jak se co správně dělá, ale musím se podělit o informaci, která mě přijde nejvíc asi užitečná v dnešní moderní době. Zachranná služba jde opravdu s dobou a má dokonce aplikaci do telefonu ZáchrankaVe videu je vidět, jak tato aplikace funguje. Aplikace podporuje iOS, Android i Windows phones. 


        


Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář