Muzeum Merkur

Poslední den, který jsme trávili v Adršpachu vydatně propršelo, takže našemu záložnímu plánu nastal čas. Vyrazili jsme do Police nad Metují do muzea stavebnice Merkur. Je to teda takové velké retro. Celé muzeum je v budově staré školy a každou chvíli čekáte kdy zazvoní zvonek na hodinu. Na chodbách najdete nástěnky se zmínkama o stavebnici z novin, fotky politiků, kteří muzeum navštívili a různé ocenění. Celé to nepůsobí úplně nejlépe. 

Ale o zbytku nemůžu říct křivé slovo. Jsou zde vystavené nádherné stavby, které jsou i pohyblivé. Danek stál u vypínačů v jednom kuse a byl nadšený. Některé stavby reagují i na pohyb, takže k nim běhal a měl z  toho legraci. V jedné části je možné dokonce skládat ze stavebnice. Kluci si sedli spolu a pěknou chvíli si tam vyhráli. Je k dispozici veliké množství součástek, ale je těžké se v tom prohrabovat.  No a v patře najdete repliku Ocelového města, kde navíc jezdí vlaky a houkají a dělají randál, takže pro všechny kluky naprosto ideální. 

Celkově je toto muzeum takové vyloženě klučíčí a asi i pro starší i když Danek byl nadšený a brečel, že už jdeme, ale určitě by si to víc užil za pár let. 


           
           


Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář