Kam na výlet/Sladovna Písek

Opravdu dlouho jsem se chystala navštívit s Dankem Sladovnu Písek. Máme to relativně kousek a teď konečně (a myslím, že naprosto v pravý čas) jsme se tam vypravili. Společně s mojí ségrou, kterou můžete znát z Janiny blogu jsme si udělali krásný sobotní den, plný zábavy, dobrodružství a unavování třech neposedných kluků. No a Sladovna je místo pro tohle jak dělané. 

Já osobně jsem se strašně těšila na část "Mraveniště". Děti dostaly naprosto bomba kostýmy včetně tykadel a mohly vyrazit do propletence různých chodeb, klouzaček, prolejzaček apod. Já jsem si vše procházela sama taky a nebýt to blbý poprosím snad o ten kostým taky :) V každé části jsou i tabulky, kde se můžou větší děti i vzdělávat právě o životě mravenců. Tahle expozice je stálá, takže na ní pojedeme určitě zase někdy. 

V dalším patře je další velmi povedená expozice s názvem "Cesta do mytologie". Je to už pro větší děti, které plní úkoly. Takže ségry Mládě se vydovádělo, zatímco ty menší si i tak našli zábavu a všechno možné si vyzkoušeli (zasadili semínko, které získali, přemohli draka a vlezli mu do břicha apod.) Jako opravdu moc krásné a musím jen doporučit. 

A jako poslední jsme navštívili část s názvem Laboratoř - Bestiář. Obrovská výtvarná dílna, kde si každý může vytvořit své mytologické zvíře, pojmenovat a třeba i vystavit. Navíc je zde i nádherně udělané stínové divadlo, které můžou děti zkoušet a zase řádit le libosti. 

Jak jsem už psala o pár řádků výš, Sladovnu Písek musím jen a jen doporučit. V každém patře je i velmi milý průvodce, který Vás zasvětí do všeho co se v každé části dělá. Navíc si můžete z galerie kdykoliv odejít (třeba na oběd) a zase se vrátit - vstupenky stále platí. Mám strašně ráda takové interaktivní místa pro děti a doufám, že jich bude jen víc a víc v našem okolí. 


           
           
           
           
  


Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář