RunTour 2018

Začínáme. Už zase. Je to, pokud si dobře vzpomínám, pátá závodní sezóna. Neskutečný. Každopádně náš běžecký klan se stále rozšiřuje. A za to jsem ráda. Běhá opravdu celá rodina. Tím pádem jsme museli poupravit náš hlídací systém dětí. Zdatnější jedinci (čti Radek) běží 10km a my ostatní běháme 5 km. U dětí se zvládneme krásně vystřídat. Radek to zvládl naprosto dokonale. Sám se třema malýma klukama. Jako velké plus je, že RunTour získala jako sponzora řetězec Lidl  a ten posunul už loni tyhle závody a jejich zázemí o úroveň výš. Takže k dispozici je i hlídání dětí, dětské hřiště s úkoly a sladkými cenami. Spousta stánků s občerstvením za naprosto bomba ceny. Takže když sme doběhli Radek měl kluky ukázkově u stolů, kde si kreslili a dojídali vyhrané odměny zatímco Radek se už začínal rozcvičovat.

Letos naše rodina obsadila všechny závody. Danek a Štěpa běželi 500m, Kryštof 1000m a ten zbytek už víte. Ten dětský závod byl zase pro mě dojemný. S Dankem jsme to uběhli téměř celé v kuse a byl strašně šikovný. Nakonec zvládl sprintovat v cílové rovince, aby dostal medaili. Měl z ní ohromnou radost a svoje závodní triko odmítl sundat skoro dva dny.

Trasu na 5km  v ČB znám moc dobře. Opravdu se mi moc líbí. Jen teda letos jsem se svým výkonem naprosto zklamaná. První tři kilometry jsem měla rozběhnuté moc pěkně, ale tím, že nemám natrénováno a navíc bylo opravdu horko se mi zamotala hlava a já byla ráda, že jsem se vůbec dohrabala do konce. Poprvé jsem uvažovala, že to zabalim.

Nakonec jsme všichni doběhli v pořádku a vlastně jsme si celý ten den a hecování se navzájem strašně užili. Takže budiž sezóna zahájena. Jo a mimochodem ségra psala o RunTour už před pár dny, takže rozšířená verze, trochu jiné fotky a zase i jiný úhel pohledu na závod najdete právě tady