Úžasná doba dinosaurů / Knižní tip

Další z mnoha knih u Danka v knihovně, která stojí za zmínku. Letošní dárky se točily všechny hodně kolem sportů a nebo dinosaurů. No a tahle kniha byla překvapením i pro mně. 

Kupodivu jsem o ní nevěděla a ani ji nevybírala (takže babičky nebo teta - teď opravdu nevím kdo, mají prostě vkus). Ale zpět ke knize. 

Úžasná doba dinosaurů (Richard Ferguson, Aude Van Ryn) je zase o maličko jinak zpracovaná. Jasně, že jsou zde informace o různých druzích, ale jako bonus a ten strašně oceňuji, konec knihy obsahuje dinosaury na "vymáčknutí" z papíru. Dokonce je tady i časová osa a každého dinosaura zařazujete do Triasu, Jury nebo Křídy. Je to strašně krásné a děti si to můžou i vystavit. 

Kdyby náhodou je to omrzelo i na tohle autoři myslí a na zadních deskách je i kapsa, kam se vše krásně složí, ale u nás je to vystavené na polici už od Vánoc. 

Celá kniha přibližuje jednoduchou formou zásadní informace o dinosaurech a pro jistotu obsahuje i slovníček (který určitě ocení rodiče, protože u některých pojmů se člověk trošku s vysvětlváním zapotí). 

 
Prozatím žádné komentáře

Nechat komentář