Volkswagen Prague marathon

Je to bezpečné? Tahle hláška mi jede v hlavě pokaždé když slyším o maratonu. Vlastně je to věta ze starého filmu s Dustinem Hoffmanem Maratónec. 

Letos se Radek poprvé přihlásil na Volkswagen Prague Marathon. Teda přihlásila jsem ho já (na jeho žádost samozřejmě) a startovné dostal dárkem od mé rodiny k Vánocům. Je to největší běžecká akce u nás, dá se napsat, že je to běžecký svátek. Je to náročné a není to tak moc bezpečné jak se zdá. Přichází větší a menší krize a i pro diváka nebo běžcův realizační tým je to dost náročný den. 

Letos jako super věc jsem považovala aplikaci na které se dal konkrétní běžec sledovat na trati. Což bylo super dokud aplikace fungovala, ale beru to tak, že to byl první rok a ještě se musí spousta chybek vychytat. 

Rovnou píšu, že Radek závod nedokončil a rozhodně to není žádná ostuda. Jsem i tak moc pyšná, protože je umění vědět kdy to ukončit. Když Vás 15 km před koncem dostihne nějaký zdravotní problém není to určitě vůbec lehké rozhodnout se jestli se dokážete kousnout a nebo raději končíte (kor pro člověka co nic nechce vzdát). 

Já od začátku trnula, aby se nikomu nic nestalo. Vlastně jsem si prožila asi tak 35 minut opravdu velkého strachu, když proběhl vodič se kterým celou dobu Radek běžel a on tam nikde nebyl. Pořád jsem hledala svého běžce, kontrolovala aplikaci a on nikde....naštěstí k nám došel, chvíli si zanadával a šli jsme fandit dalšímu běžeckému parťákovi. 

Prý už nikdy víc maraton nepoběží, ale já si myslím, že za pár měsíců zase uslyším "začínám trénovat na maraton". 

Navíc jsem moc ráda, že se naše rodina sešla v Praze a společně jsme podporovali nejen našeho běžce ale i ty ostatní a Mládě, které můžete znát od ségry z blogu měl radost z každého plácnutí si s běžcema. 

Jo a kdo sleduje můj Instagram mohl vidět spoustu videí na stories i ze Sport Expa, které bylo den předem a bylo to neuvěřitelně masivní stejně jako celý závod. 


           
     


3 komentáře

Verca

23. května 2018 8:14

Ostuda! Proč???? Je to těžkej závod, a spousta lidí ani nemá odvahu se přihlásit! Takže aspoň načerpal zkušenosti na další roky! Okusil atmosferu.... Klobouk dolů před každým, já to sleduju v telce většinou a je to mazec, vždycky mám husinu!

Máma v klidu

23. května 2018 16:01

Já to vůbec neberu jako ostudu. Koukám, že je to nešťastně formulovaná věta, ale bylo myšleno, že to NENÍ rozhodně ostuda. Rozhodně pro mě je to vítěz a jsem na něj náležitě pyšná. Jsem si jistá, že příště to dopadně mnohem lépe a pro tu placku doběhne s přehledem.

Verca

18. června 2018 0:02

Jsme se spatně pochopily, já to vůbec nebrala tak, že ty si myslíš, že by to byla ostuda, ale že to tak může působit na lidi. :-D Na mě teda Ne! Já nemám odvahu se přihlásit ani na kratší závody!

Nechat komentář